Vedúci tímu údržby koľají – majster / technik koľajových stavieb / konštrukcií výhybiek, odborník v oblasti železničných stavieb, zvárač koľají, mechanik výhybiek - Nemecko

Pracovisko: Brémy

 

Viac než len výstavba koľajových zvrškov –
koľajová výstavba v spojení s ťažkým priemyslom.
Upevňovanie koľají vo formáte XXL.

Už po stáročia je oceľ nenahraditeľnou surovinou pre spracovateľský priemysel a nevyhnutnou súčasťou malých aj veľkých vecí v našom každodennom živote. V priebehu transformácie energetiky sa bude zvyšovať dopyt po oceli i produktoch valcovní, stúpne význam a konkurencieschopnosť domácej, v dohľadnom čase bezemisnej výroby. Nadstranická vôľa vyrábať domácu oceľ a posilňovať jej význam pre Nemecko ako priemyselnú krajinu potvrdzujú aj investičné plány na nadchádzajúce roky.

Naším zákazníkom je železničná dopravná spoločnosť, ktorá zaisťuje železničnú dopravu a údržbu železničnej infraštruktúry aj údržbu lokomotív a vozidiel v rámci jednej z najväčších oceliarní v Európe. V rámci toho sa napríklad surové železo, vyrábané vo vysokých peciach, v pravidelných intervaloch odpichuje a plní do špeciálnych vagónov, tzv. „torpéd“ (miešacích vozňov na prepravu surového železa) a rovnako ako troska (v troskových panvách) sa po železnici prepravuje na ďalšie spracovanie. Vysoká hmotnosť koľajových vozidiel, ktoré môžu pri zaťažení vážiť až 1 000 ton, kladie obzvlášť vysoké nároky na traťovú infraštruktúru, najmä na výhybky. Infraštruktúra je extrémne namáhaná okrem iného vysokým zaťažením v súvislosti s geometriou koľaje. Pre udržanie prevádzky zaisťuje tím 15 zamestnancov nápravnú a preventívnu údržbu.

V súvislosti s riešením nasledovníctva hľadáme na podporu, údržbu a plánovanie železničnej infraštruktúry v lokalite Brémy odborný stavebný dozor na montáž koľajníc, popr. konštrukčného mechanika so zameraním na koľajovú/železničnú techniku, stavebného majstra na výstavbu koľají/výhybiek, technika koľajových stavieb/konštrukcií výhybiek, popr. skúseného odborníka z oblasti železničných stavieb, zvárača koľají (výstavba železníc), mechanika výhybiek (m/ž/iné) ako 

 

vedúceho tímu údržby koľají a výhybiek (m/ž/iné).

 

Vaše úlohy ako vedúceho tímu údržby koľají a výhybiek (m/ž/iné)

V tejto funkcii povediete disciplinárne aj odborne tím 10 zamestnancov (zahŕňajúci vedúceho smeny, 8 stavebných robotníkov, 2 špecialistov na výhybky) a budete mať na starosti cca 90 km traťovej infraštruktúry so 126 prejazdmi, 269 výhybkami, z toho 125 diaľkovo ovládaných, 55 v mieste a 89 ovládaných ručne. K pracovnej náplni okrem iného patrí vypracovanie plánov údržby a servisu, efektívna a kvalitná kontrola, riadenie a realizácia údržbárskych a servisných činností so zodpovedajúcimi skúšobnými a meracími protokolmi. Budete tiež koordinovať a monitorovať činnosť externých dodávateľov v rámci väčších úloh údržby s vydávaním pracovných povolení a prevzatím odvedenej práce. Pracovný čas vášho tímu v jednozmennej prevádzke je vždy osemhodinový, od pondelka do piatka od 6 do 14 hodín; v turnusoch sa budete podieľať na zabezpečení pohotovostnej služby. V prípade vášho záujmu sa vám ponúka perspektíva osobného rozvoja a prevzatie rozšírenej personálnej zodpovednosti.

 

Vaša kvalifikácia ako vedúceho tímu údržby koľají a výhybiek (m/ž/iné)

Táto pozícia vyžaduje odbornú prax vo výstavbe železničných zvrškov, založenú na vzdelaní v oblasti výstavby železničných tratí alebo ako konštrukčný mechanik (m/ž/iné), v ideálnom prípade s doplnkovou kvalifikáciou ako technik alebo stavebný majster koľajových stavieb (m/ž/iné) vrátane predpokladu spôsobilosti podľa § 48 normy EBO pre výstavbu a prevádzku železníc, príp. smernice VDV 714 pre dopravné podniky.

 

Naša ponuka

Nevšedná úloha pre experta v oblasti výstavby tratí a výhybiek v atraktívnom priemyselnom prostredí bez nočnej práce, víkendovej práce a cestovania. Spolupráca je zamýšľaná ako dlhodobá, v odbore odolnom voči krízam, s rešpektujúcim prístupom. Hutnícka spoločnosť kladie mimoriadne nároky na stabilitu koľajových stavieb, preto sme napr. tiež vyvinuli vlastný systém upevnenia koľajníc (špeciálne rebrované dosky) a spolu s výrobcom koľajníc sme inštalovali a otestovali špeciálne druhy koľajníc, takže u nás aj po mnohých rokoch odbornej praxe nájdete konštrukčné riešenia, ktoré vás nadchnú. Mesto Brémy, ležiace na rieke Vezere, navyše ponúka atraktívne prostredie pre celú rodinu z hľadiska ponuky škôl, kultúrneho vyžitia a trávenia voľného času.

 

Vaša kontaktná osoba

Nami poverený personálny poradca Dieter Feige je vám k dispozícii na prvý telefonický kontakt, a to aj večer či cez víkendy na tel. čísle +49 172 5484 555.

Tešíme sa na vašu prihlášku uchádzača pod referenčným číslom 1613 vrátane vášho súhlasu so spracovaním osobných údajov, alebo aj na to, že odovzdáte túto pracovnú ponuku tým, o ktorých sa domnievate, že im je šitá na mieru a že by ich táto výzva potešila.

dieter.feige@feige-business-advisors.de
 

Feige Business Advisors GmbH
Executive Search Beyond The Border
Grabenstraße 18, 40789 Monheim
Tel. +49 172 5484 555, www.feige-business-advisors.de

Aktualizované dňa: 16.05.2022 | check_circle Ponuka je aktuálna
Pozícia Konstrukčný mechanik, Odborník v oblasti železničných stavieb, Stavbyvedúci, Stavebný majster
Odbory Doprava, logistika a zásobovanie, Remeselné a manuálne práce, Stavebníctvo a reality, Technika a vývoj, Výroba a priemysel
Typ úvazku Plný úväzok
Dĺžka pracovného pomeru Na dobu neurčitú
Požadované jazykové znalosti Nemecký jazyk - Podmienka
Základná zložka mzdy (brutto) 4 000.00 - 5 000.00 € / mesiac
Identifikační číslo ID-3113/16052022
Inzerát pridaný dňa 8.03.2022
Zdieľať

contact_mailKontaktný formulár

Pošlite do e-mailu odpoveď na pozíciu firmy

Feige Business Advisors GmbH

Informácie o spracúvaní osobných údajov

1. Pre výberové konanie na túto pracovnú pozíciu bude spoločnosť Feige Business Advisors GmbH, Executive Search Beyond The Border, Grabenstraße 18, 40789 Monheim, Deutschland (ďalej len „Správca“) spracúvať vami poskytnuté či z verejných zdrojov získané osobné údaje, a to v súlade so všeobecným nariadením o ochrane osobných údajov (EÚ) 2016/679 (ďalej len „Nariadenie“).

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování, zda jste lidský návštěvník, a abyste zabránili automatickému odesílání spamu.